Tere!
Palun kasutage selle lehe sisu vaatamiseks teist brauserit. Soovitame kasutada Google Chrome'i, Mozilla Firefoxi, Microsoft Edge'i või Safarit.

Pärnu mnt. 141, Tallinn, 11314, Eesti


+372 6581 378
info@elko.ee

Tarneahel areneb, ELKO käivitab kaupade vahendamise teenuse.

2f4bea95-24b7-4c09-acc0-06c16f28a793
Raskused globaalse logistikaga sunnivad IT- ja tarbeelektroonika tarnijaid muutuma efektiivsemaks. Turustajana käivitas ELKO äsja kaupade vahendamise (drop shipping) teenuse, mis lubab vähendada ümberlaadimiste arvu, jätta jaemüüja poolse ümberpakkimise vahele ja teostada kiiremaid tarneid.
Tänu IT- ja tarbeelektroonikatööstuse tehnoloogilisele uuenemisele on nüüd võimalik välja tõrjuda tarbetuid tegevusi, muutudes seejuures jätkusuutlikumaks ja tõhusamaks.
Selgitab Adam Leemet, ELKO Eesti müügidirektor, uue pakutava teenuse eesmärke:

„Pakiautomaatide võrgu laiendamine vähendab nõudlust kaupluste külastamiseks. Virtuaalsete varude integreerimine partnerite vahel arenenud API-tehnoloogia abil ei nõua enam suurte laovarude hoidmist jaemüüja poolt. Nendes tingimustes on loomulik samm ettevõtjalt tarbijale (B2C) kättetoimetamine pakipunktidesse või niinimetatud kaupade vahendamine edasimüüjate teenusena. Oluline on see, et turg ja partnerid on valmis seda hindama.”
ELKO teeb hetkel koostööd DPD-ga, kasutades nende pealekorjepunkte, automaatseid pakiautomaate ja kullerteenust. Kõnelused käivad ka teiste teenusepakkujatega teenuse kättesaadavuse ja kättesaadavuse parandamiseks.
Toob välja DPD Läti juhatuse esimees Jānis Grants:
„Igal aastal kasvab nii ärikliendi kui ka jaemüügi segmendis nõudlus paki kättetoimetamise järele automatiseeritud pakiautomaatide või pakiruumide kaudu. DPD uuringud näitavad, et 75% tavapärastest e-ostlejatest soovib oma paki kätte saada pakiautomaadist. See teenus sobib ideaalselt tänapäeva dünaamikaga, kuna annab võimaluse saada pakk kätte kliendile sobivaimal ajal. Meil on hea meel meie loodud ulatusliku võrgustiku üle – Euroopas on juba 58 000 DPD Pickup punkti. Pakkide vastuvõtmine Pickup võrgustikus on samuti keskkonnasõbralik, sest võimaldab toimetada pakid mitmele saajale ühele aadressile.“
Jaemüüja virtuaalne laoseisu integreerimine koos kaupade vahendamise teenusega võib oluliselt muuta jaemüüjate tööd.
Kujutage ette, kui palju saate säästa, kui teil ei ole enam vaja hoida suuri laoruume, tegeleda vanade varudega, palgata töötajaid ümberlaadimiste korraldamiseks ja ümberpakkimiseks? Selle asemel saate keskenduda põhitegevusele – arendada oma veebipoodi või turgu. Ootame, et saaksime võtta üle üha rohkem logistikaga seotud funktsioone, pakkudes teenuseid, mis säästavad kogu tarneahelas raha ja annavad suuremat lisaväärtust.
Adam Leemet ELKO Eesti müügidirektor
  1. Uudised
  2. Tarneahel areneb, ELKO käivitab kaupade vahendamise teenuse.