Luban ELKO Grupa ASil kasutada minu isikuandmeid kooskõlas privaatsuspoliitikaga.
Kinnita

Suur vargus võib peatselt Baltimaad üle ujutada varstatud tehnikaseademetega

ELKO-warehouse-Riga
Möödunud nädalavahetusel toimus Riias Baltimaade suurima IT-toodete ja lahenduste levitaja JSC ELKO Grupa laos ulatuslik vargus. Ettevõtte pakub 200 000 euro suurust preemiat info eest, mis aitaks tuvastada vargusega seotud isikud.
Varguse pani toime organiseeritud rühmitus möödunud nädalavahetusel ELKO Grupi laos Lidostas Parksi äripargis. Kurjategijad pääsesid ettevõtte lattu läbi kõrval paikneva laohoone.
„Prognoosime, et praegu võib Baltimaade ja Ida-Euroopa turgudele ilmuda suur hulk varastatud kaupa: mobiiltelefonid, sülearvutid, protsessorid ning video- ja mälukaardid. Kutsume üles kõiki selles valdkonnas töötavaid partnereid meiega ühendust võtma, kui peaks tekkima kahtlus mõne kauba päritolu suhtes. Soovi korral anname võrdluseks varastatud kaupade seerianumbrid. Peame ka hoiatama, et varastatud kauba edasimüük on ebaseaduslik ja need võidakse nende edasimüüjatelt või ostjatelt konfiskeerida,” ütles ELKO Grupi direktor Svens Dinsdorfs.
Kurjategijate tabamiseks annavad endast kõik oleneva nii riigipolitsei kui ka ettevõtte ja kindlustuse poolt palgatud uurijad. Kuna kaubad olid täielikult kindlustatud, ei mõjuta nende vargus ettevõtet märkimisväärselt. Küll aga varguse ulatust arvestades, otsustas ELKO siiski pakkuda kuni 200 000 euro suurust preemiat kõigile, kes pakuvad teavet, mis aitaks kurjategijad tuvastada. Tasu kehtib nii Lätis kui ka välisriikides.
ELKO kutsub üles esitama igasugust teavet nende isikute identiteedi kohta, kes on selle kuriteo tellinud, sooritanud ja sellele kaasa aidanud, samuti marsruudi kohta, mille kaudu varastatud kaupa transporditi, ning mis tahes pakkumiste kohta volitamata edasimüüjatelt.

Isikutel, kellel on mingisugust teavet, palutakse meiega ühendust võtta e-posti teel reward@elkogroup.com, +371 26100998. Anonüümsus garanteeritud.

Määrused võib leida allpool.
  1. Uudised
  2. Suur vargus võib peatselt Baltimaad üle ujutada varstatud tehnikaseademetega