Luban ELKO Grupa ASil kasutada minu isikuandmeid kooskõlas privaatsuspoliitikaga.
Kinnita

Rootsis paikneva turustaja Gandalfi omandamisega siseneb ELKO Põhjamaade turule

DSC_1130-2
Läti IT-toodete ja -lahenduste turustaja ELKO Grupa AS tegi täna teatavaks lepingu, millega ta sai enda valdusse 85% ettevõtte Gandalf Distribution AB aktsiatest – tegemist on Rootsi ühe juhtiva arvutite ja välisseadmete turustajaga.
Gandalfil on Stockholmi, Göteborgi ja Malmö filiaalidega enam kui 30 aasta pikkune turustamis- ja müügikogemus, tänu millele on Gandalf saavutanud tugeva positsiooni ladustamis- ja komponentide edasimüügi turgudel nii Rootsis kui ka kogu Põhjamaades.
„ELKO on juba mõnda aega otsinud võimalusi geograafiliseks laienemiseks. Gandalfi ärimudel ja tegevusstruktuur on meie omadega väga sarnased ja seetõttu tunneme end omandamisel väga kindlalt. Gandalfi meeskond on äärmiselt motiveeritud ja professionaalne ning me astume kartustundeta vastu tulevasele ühinemisele ja oleme veendunud omavahelises sünergias. Saades osaks ELKO Groupist, on Gandalfil võimalus märkimisväärselt suurendada oma tooteportfelli ja saada kasu erinevatest pädevuse vahetamise algatustest.“
Svens Dinsdorfs ELKO Groupi tegevjuh
Gandalf saab tulevikus ELKO Groupi osaks, kuid praegu jätkab veel mõnda aega tegevust Gandalfi kaubamärgi all. Tegevjuhina jätkab tööd David Nicander, kes jääb ka Gandalf Distribution AB vähemusaktsinäriks.
Gandalf on aastate jooksul edukalt meie klientide ja partneritega kokku kasvanud ning nüüd on aeg astuda samm edasi järgmisele turustamistasandile. Isiklikult olen väga uhke, et meil avanes võimalus saada osaks ELKO Groupist, ja tunnen rõõmu kõigi võimaluste üle, tänu millele saab Gandalf kasvada ja laiendada meie tegevust Põhjamaades.
David Nicander Gandalfi tegevjuht
Teave Gandalfi kohta
Gandalf asutati 1984. aastal Malmös ja siin töötab hetkel 40 inimest. Gandalf turustab IT-riistvara – sülearvutid, kõvakettad, monitorid, graafikakaardid, arvutivõrgutooted ja komponendid – edasimüüjatele kogu Põhjamaade piirkonnas. Galdalf on üks piirkonna suurimatest eraomanduses turustajatest, kellel on filiaalid Stockholmis, Göteborgis ja Malmös. Hiljuti lõppenud eelarveaasta tulemusena oli Gandalfi tulu eelmisel aastal 674 miljonit Rootsi krooni (76,5 miljonit USA dollarit).

Lisateave veebilehel www.gandalf.se


ELKO-st lähemalt
ELKO Group on regiooni suurim IT toodete ja lahenduste turustaja, esindades 160 IT kaubamärki, ja pakkudes laia toodete ning teenuste valikut, rohkem kui 7 000 jaemüüjale, kohalikule arvutitootjale, süsteemi integraatorile ja erinevate sektorite ettevõtetele 24. Euroopa riigis ning Kesk-Aasias. Grupi käive aastal 2016 oli kogumahus 1 460 miljonit US dollarit.

Rohkem infot:
www.elkogroup.com
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/elko-group
Facebook: https://www.facebook.com/elkogroup/
Twitter: @ELKO_Group

Inese Kalveite
Marketing and Communication Director
ELKO Grupa
+371 6709 3214
inese.kalveite@elkogroup.com
  1. Uudised
  2. Rootsis paikneva turustaja Gandalfi omandamisega siseneb ELKO Põhjamaade turule