Luban ELKO Grupa ASil kasutada minu isikuandmeid kooskõlas privaatsuspoliitikaga.
Kinnita

Rekord: ELKO Grupi käive ületab 2 miljardit USA dollarit

Record_ELKO_USD2billion
Pandeemia tõttu intensiivistunud digitaliseerimine on suurendanud IT- ja kodutehnika müüki. Selle tulemusel näitavad ELKO Grupi jaanuari-novembri tegevusnäitajad rekordiliselt 2 miljardit USA dollarit.
13 aastat tagasi 2007. aastal, sai ELKO Groupist - IT- ja kodutehnika edasimüüjatest - esimene Läti ettevõte, mille käive ületas miljardi dollari piiri. Nüüd, aasta kõige kiirema perioodi alguses, on kontsern jõudnud juba 2 miljardi künniseni.

"Eelmise aasta lõpus tõdesime, et on väga ambitsioonikas eesmärk ületada 2 miljardit. Selle aasta alguses, kui peaaegu kõik tarneahelad olid häiritud ja oli palju ebakindlust, eriti Venemaal, valmistusime suurte kahjumite kandmiseks. Järgnenud sündmused üllatasid paljusid. Ettevõtted ja tööstused olid sunnitud digitaliseeruma. Kodus rohkem aega veetes tugevnes nõudlus kaupade järele, mis tavaliselt ei kuulu kriisi ajal inimeste põhivajaduste hulka. See on esimene kriis, kus oleme soodsas olukorras” kommenteerib ELKO Grupi tegevjuht Svens Dinsdorfs.
See on esimene kriis, kus oleme soodsas olukorras
Svens Dinsdorfs
Eranditult on toimunud kasv kõikidel turgudel. Kogukäive on 30% suurem kui aasta varem samal perioodil. Suurim üllatus on Rootsi, kus käive on kasvanud 143%.

Objektiivselt näitab turg defitsiiti teatud tootegruppides, näiteks personaalarvuti segmendis. Pandeemiast tingitud tootmisvõimsuste ja tarneraskuste katkemine raskendas ootamatult suurt nõudlust. Saadetised hilinevad ja nende jaoks on ka suurem konkurents. Kui suutlikkus tagada kaupade aktiivne liikuvus, takistades kiiresti vananevaid tehnoloogiaid ladudes seiskumast, oli minevikus IT-hulgimüüjatele suur väljakutse, siis hetkel ei ole vanad varud enam päevakorras. Kaubast on nüüd puudus.

“Suuremahulise ja kiire kasvu juhtimine on keeruline. Me pole siiski naiivsed ja mõistame, et sellised kasvuperioodid ei kesta igavesti. Tekib turu küllastumine, turg aeglustub ja peame suutma seda õigeaegselt märgata. Iga periood nõuab oma taktikat. Isegi aasta alguses, kui kõik tundus meie ümber murenevat, oli oluline mitte peatuda ja hoida tulevikku perspektiivis. Kriisid tulevad ja lähevad, see pole esimene ega viimane, kui mõelda sellele kui osale looduslikust tsüklist. Ainult üks on selge - me ei tohi peatuda” ütleb Svens Dinsdorfs.
  1. Uudised
  2. Rekord: ELKO Grupi käive ületab 2 miljardit USA dollarit