Tere!
Palun kasutage selle lehe sisu vaatamiseks teist brauserit. Soovitame kasutada Google Chrome'i, Mozilla Firefoxi, Microsoft Edge'i või Safarit.

Pärnu mnt. 141, Tallinn, 11314, Eesti


+372 6581 378
info@elko.ee

Nasdaq First North turul algas kauplemine ELKO Groupi võlakirjadega

ELKO-obligacijas-2021
Tallinn/Riia/Vilnius, Nasdaq Balti börsid – 14. juuni 2021

Nasdaq teatab, et täna võeti Balti First North turule kauplemisele Läti IT- ja tarbijaseadmeid müüva ettevõtte ELKO Group võlakirjad. Ametlikult on väärtpaberid kaubeldavad Nasdaq Riia turul.
ELKO Groupi võlakirjaemissiooni maht on 20 miljonit eurot. Ühe võlakirja nimiväärtus on 1000 eurot, kupongimäär 6% aastas ning võlakirjade kestus 5 aastat.

ELKO Groupi jaoks on tegu ettevõtte ajaloo suurima võlakirjaemissiooniga. Pakkumise käigus ostsid võlakirju enam kui 80 investorit Baltikumist, Saksamaalt ja Maltalt. Ostjate hulgas oli nii pankasid, pensioni-, kindlustus- ja muid investeerimisfonde ning ka erainvestoreid.

„Nõudlus IT- ja tarbijaseadmete järele on pandeemia tingimustes kiiresti kasvanud ning tänu sellele oli 2020. aasta ELKO jaoks rekordiline. Võlakirjade müügist saadud raha annab meile vajaliku käibekapitali, et tulla paremini toime olukorras, kus nõudlus on suurenenud, kuid esineb probleeme globaalsetes tarneahelates ja suurenenud on logistilised kulutused,“ ütles ELKO Groupi juht Svens Dinsdorfs. „Näeme ka, et ettevõtete huvi võlakirjade emiteerimise ja seeläbi oma rahastusallikate mitmekesistamise vastu on järjest kasvamas. Võlakirjad on suurepärane alternatiiv pangafinantseerimisele,“ lisas Dinsdorfs.

„ELKO alustas oma kasvulugu börsil juba 2008. aastal. Uute võlakirjade kauplemisele toomisega inspireerib ELKO loodetavasti ka teisi Läti ettevõtteid kapitalituru võimalusi kasutama: kaasata raha arenguks ning parandada ettevõtte konkurentsi- ja ekspordivõimekust,“ ütles Nasdaq Balti börside juht Daiga Auziņa-Melalksne.

ELKO võlakirjaemissiooni korraldasid finansnõustaja Callidus Capital ja Signet Bank. Signet Bank on ka ELKO Groupi nõustaja First North turul.
ELKO Group on üks Balti regiooni suuremaid IT- ja tarbijaelektroonika toodete vahendajaid. Ettevõte esindab 400 tootjat ja pakub laia valikut tooteid ja teenuseid enam kui 10 000 jaemüüjale, kohalikule arvutitootjale ja ettevõttele 11 Euroopa riigis. ELKO peakontor asub Riias, ettevõtte käive 2020. aastal oli €1,9 miljardit.
Nasdaq Balti First North turu eesmärk on võimaldada väikese ja keskmise suurusega ettevõtetel pääseda ligi kasvukapitalile. Alustavatel ettevõtetel on lihtsam saada First North-il avalikult kaubeldavaks, kuna nõuded on reguleeritud turuga võrreldes leebemad. Lisaks juhendavad ja aitavad ettevõtteid First North turule tulemisel lepingulised nõustajad.
Nasdaq, Inc. on maailma juhtiv kauplemis-, börsitehnoloogia-, noteerimis-, teabe- ja avalike ettevõtete teenuste pakkuja, tegutsedes kuues maailmajaos. Maailma esimese elektroonilise börsi loojana kasutatakse meie tehnoloogiat enam kui 85 väärtpaberiturul rohkem kui 50 riigis. Ligikaudu üks kümnest väärtpaberitehingust maailmas tehakse Nasdaqi tehnoloogia vahendusel. Nasdaq on koduks 4000 noteeritud ettevõttele, mille turuväärtus on kokku üle 15 triljoni dollari. Loe täpsemalt: nasdaq.com, nasdaqbaltic.com.
  1. Uudised
  2. Nasdaq First North turul algas kauplemine ELKO Groupi võlakirjadega