Luban ELKO Grupa ASil kasutada minu isikuandmeid kooskõlas privaatsuspoliitikaga.
Kinnita
eCom
meist uudised kontaktid

IT-sektori esindajad: tehnoloogia ei ole kõik – inimese roll on aina tähtsam

Inimene ja tema iseloomuomadused mängivad IT-toodete ja -lahendustega kauplemise tehnoloogilises valdkonnas põhirolli. Tehnoloogia areng on kujundamas uut keskkonda, milles inimese omadused on aina tähtsamad, nii et tasakaalu leidmine on kriitilise tähtsusega. Sellisele lõppjäreldusele jõuti IT-tööstuse partnerlus- ja tehnoloogiakonverentsil “ELKO MeetUP”, mis tõi kokku 600 suurimat koostööpartnerit, klienti ja tootjate esindajat kogu maailmast.
Kõik konverentsil ülesastunud rõhutasid lisaks sellistele teemadele nagu plokiahelad, jaotusstruktuur, tehnoloogiasektori areng, tehisintellekt ja digilahendused ka inimsuhete ja -loomuse tähtsust. Ühtlasi pöörati tähelepanu emotsionaalse intelligentsuse, eesmärkide määratlemise ja saavutamise, kriitilise mõtlemise ning millenniumi põlvkonna töökeskkonnale seatavate nõuete teemadele. Konkurentsieelise saavutamiseks tuleb tehnoloogiat kordumatul moel kasutama õppida, kuid ei tohi unustada, et tehnoloogia areng on kujundanud uue maailma, milles inimene on jäänud põhimõtteliselt samaks. Inimeselt oodatakse uute oskuste omandamist – kiirusele kohandumist ning selliste omaduste nagu kriitiline mõtlemine ja emotsionaalne intelligentsus arendamist.
Tööstuslike ökosüsteemide arengus ja tugevnemises kannavad võrdselt tähtsat rolli nii digiaspekt kui ka inimosalus ning mõlema vahel tuleb tasakaal leida. ELKO tegevjuht Svens Dinsdorfs rõhutas konverentsi avakõnes: „Tehnoloogia eesmärk on suurendada tõhusust, kuid seda tuleb kasutada loogiliselt. On teatud valdkonnad, mida ei tohi automatiseerida, näiteks reaalne side kliendiga. Samas on keskse tähendusega inimloomus, kui on vaja eristada konkurente.” Tähtsad andmed, moodne tehnoloogia ja ideed on ilma inimosaluseta väärtusetud, kui inimeste teadmisi ei jagada ja uusi lahendusi välja ei töötata.
„Tähtis on esmalt kujundada ettevõttes innovatsioonile suunatud kultuur, et anda töötajatele võimalus mõelda ja tegutseda ettevõtjatena – see kiirendab ka äritegevuse kasvu. Praegu on ühiskond orienteeritud tulemustele ja mõnikord unustatakse ära protsess ise, mis pakub suurimat rahuldust,” rõhutas {Läti Intellektuaalarengu Fondi juht Zuarguss}. Eesmärkide saavutamist mõjutab oluliselt asjaolu, et tänapäeva inimestel on info üleküllus, ning keerulisi ülesandeid sisaldava töö alustamisel on lihtne järele anda asjade edasilükkamise ihale ja asuda kõigepealt vähem oluliste ülesannete kallale. ELKO Baltimaade müügijuht Andrejs Gavrilovs rõhutas konverentsil, et eesmärkide kiiremaks ja edukamaks saavutamiseks on oluline keskenduda vaid ühele ülesandele, kirjutada üles eesmärgid ja eelkõige otsida sisemist motivatsiooni.
Hetke suurimaks väljakutseks peeti suurt andmehulka. Väljendiga „analüüsi paralüüs“ iseloomustatakse olukorda, kus hangitud andmete kogus on nii suur, et ettevõte ega töötajaid ei suuda väärtuslikku teavet taustaandmetest eristada, märkis Accenture Latvija turundusjuht Edgars Lapiņš. See mõjutab oluliselt ettevõtte võimet teha kaalutetud otsuseid. Nagu ütles *Phil Rowley, PHD Global Businessi innovatsioonijuht*, on internetis saadaval mõõtmatus koguses gigabaitides andmeid, kuid kasutust leiab neist vaid 0,5%.
Turundussektori suundumusi arutades ennustatakse, et suurim edasiminek toimub sellel aastal pilvetehnoloogia, turbe, interneti ja andmekeskuste valdkondades, märkis Global Technology Distribution Councili Euroopa regionaaljuht Peter Van Den Berg. Kuid Van Den Berg rõhutas, et edasiminek ilma inimesi kaasamata ei ole võimalik: „Inimesed on investeeringute põhiobjekt – nende teadmised on turundussektoris hädavajalikud.”
Ürituse toetajad: cer, AMD, AOC, ASUS, Axis Communications, Blackview, Dell EMC, Eaton, Getac, HGST, Intel, Iris (a Canon company), Kingston, Lanner, Lenovo, LG, Microsoft, MSI, Palit, Patriot, PocketBook, Samsung, SanDisk, Sapphire, Seagate, Thermaltake, TomTom, TP-Link, TTesport, WD.
ELKO 25. aastapäeva tähistamiseks kohtusid IT-kaubanduse suurimad piirkondlikud tegijad konverentsil „ELKO MeetUP”. Konverents tõi kokku 600 suurimat koostööpartnerit ja klienti Balti riikidest, Kesk- ja Ida-Euroopast, Sõltumatute Riikide Ühendusest ja Põhjamaadest ning tootjate esindajaid kogu maailmast. Konverentsi pildigalerii leiab siit
ELKO on üks suurimaid IT-toodete ja -teenuste turustajaid Euroopas ja Kesk-Aasia piirkonnas. Aastate jooksul on mahtude ja tõhususe kasvades nelja asutajaliikmega ettevõttest saanud mitte ainult Läti, vaid kogu regiooni liider, kes annab tööd rohkem kui 700 inimesele. Praegu esindab ELKO 210 tootjat, kellest 80 liitusid viimase kahe aasta jooksul.