Luban ELKO Grupa ASil kasutada minu isikuandmeid kooskõlas privaatsuspoliitikaga.
Kinnita
eCom
meist uudised kontaktid

Gandalf Distribution AB-st saab ELKO Groupi täielikus omandis olev tütarettevõte

DSC_1130
Pärast kahe aasta pikkust edukat tegutsemist Põhjamaades sõlmis ELKO Group augusti lõpus lepingu Rootsis asuva turustaja Gandalf Distribution AB ülejäänud 15% aktsiate ostmiseks, viies sellega omandamise lõpule.
2017. aasta juulis omandas ELKO Group 85% Gandalf Distribution AB, Rootsi ühe juhtiva arvutite ja välisseadmete levitaja aktsiatest. See sündmus tähistas esimesi samme ELKO Groupi laienemisel Põhjamaade turule. ELKO Groupi Põhjamaade tulude osakaal ulatus 30. juuniks 2019 6 protsendini.
ELKO hindab kõrgelt Gandalfi kogemust ja väljakujunenud ärimudelit Põhjamaades – olime juba algusest peale kindlad omandamisprotsessi kulgemises ja koosmõjus, mida see mõlemale ettevõttele toob. Selle kahe aasta jooksul oleme ühiselt suutnud märkimisväärselt laiendada Gandalfi tooteportfelli (lisades näiteks järgmisi müüjaid: Intel, Ubiquity, Razer, Kingston, MSI, Microsoft jt), tagades meie klientidele juurdepääsu laiemale tootevalikule. See on aidanud saavutada 2019. aasta teise kvartali lõpuks ELKO Groupi Põhjamaade tuludes 19% suuruse aastase kasvu liitmäära. Samuti oleme tugevdanud tootejuhtimise meeskonda, et säilitada kõrge teenindustase nii meie müüjate kui ka klientide jaoks. Need eeltööd on meid ette valmistanud Gandalfi tegevuse edasiseks kasvuks järgneva kolme aasta jooksul mitte ainult Rootsis, vaid kõigis Põhjamaades. Seetõttu on 15% aktsiate omandamine täieliku tegevusalase integreerituse saavutamine lihtne ja loogiline otsus. Gandalfi meeskond on osutunud väga motiveerituks ja professionaalseks – ootame veel palju võimalusi, saavutusi ja ühist kasvu!
Svens Dinsdorfs Tegevjuht, ELKO Group
Gandalf on tegutsenud oma kaubamärgi all, mida on järk-järgult tutvustatud koos eraldiseisva ettevõtte kultuuri ja funktsionaalsete elementidega, kuid edasine integreerimine toimub lähitulevikus. David Nicander jätkab tegevjuhi rollis.
Esialgne ühisettevõte on osutunud väga edukaks. Ärikultuur ja mõlema organisatsiooni kliendikeskne mõtteviis on proovile pandud ja oleme näinud, et täielik integreerimine toob kasu klientidele, töötajatele ja müüjatele, tehes sellest järgmise loogilise sammu meie tulevase kasvu suunas. Nüüd on kõik Gandalfi töötajad ELKO Groupi uhked liikmed ja püüdlevad tulevase edu saavutamise poole.
David Nicander Tegevjuht, Gandalf Distribution AB
Teave ettevõtte Gandalf Distribution AB kohta
Gandalf Distribution asutati 1984. aastal Malmös ja seal on praeguse seisuga 45 töötajat. Gandalf turustab edasimüüjatele kogu Põhjamaades IT-ga seotud riistvara – sülearvuteid, kõvakettaid, kuvareid, graafikakaarte, võrgutooteid, mobiiltelefone ja tarvikuid. Gandalf on üks piirkonna suurimaid turustajaid, kellel on müügiesindused Stockholmis, Göteborgis ja Lundis. Gandalf lõpetas hiljuti oma majandusaasta 840 miljoni Rootsi krooni (90 miljoni USA dollari) suuruse tuluga.

Lisateave: www.gandalf.se
  1. uudised
  2. Gandalf Distribution AB-st saab ELKO Groupi täielikus omandis olev tütarettevõte