Luban ELKO Grupa ASil kasutada minu isikuandmeid kooskõlas privaatsuspoliitikaga.
Kinnita
eCom
meist uudised kontaktid

ELKO sõlmis lepingu kaubandusettevõtte Absolut omandamiseks

Absolut2
Rahvusvaheline IT-toodete turustaja ELKO Grupa AS on sõlminud kokkuleppe juhtiva Vene kodumasinate ja elektroonikatoodete turustaja Absolut osakute 100% omandamiseks.
Ettevõtete vaheline omandamisleping laiendab klientideni jõudmist, pakkudes neile lisaks IT-toodetele ka kodumasinaid ja elektroonikat.

Mõlemad ettevõtted näevad koostööd kui võimalaust parandada oma konkurentsivõimet ja erialaseid teadmisi. Ettevõtete eksperdid ootavad üldise potentsiaalse tulu kasvu Vene turgudel. See ühinemine võimaldab kulude optimeerimist, luues uusi võimalusi nii ettevõtetele endile kui ka nende partneritele.
Absoluti omandamine ELKO Groupi poolt võimaldab meil pakkuda oma klientidele paremat teenust ja laiemat tootevalikut. Lisaks professionaalsele ja suurte kogemustega meeskonnale on meil lojaalsed kliendid ning tarnijad, kellega koostöö tegemine on iga turustaja unistus
Svens Dinsdorfs ELKO Groupi tegevjuht
Venemaal hakkab ühinenud ettevõtet juhtima Oleg Gusakov,kes on töötanud Absolut's peaaegu 20 aastat, alustades karjääri ostujuhina ning jõudes välja tegevjuhi ametikohani. Absoluti endiste töötajate jäämine ettevõtte juhatusse muudab niisuguse lõimimise võimalikult sujuvaks ja kiireks. ELKO Venemaa turundusjuht Aleksandr Alekseyev hakkab juhtima ühendatud meeskonna turundustegevusi.

Võttes arvesse viimaseid turu arengusuundi (Asjade Internet, nutikad kodulahendused, piiride kadumine kodumasinate ja IT-seadmete vahel), kavandavad ELKO ja Absolut pretsedendi loomist, rajades niisuguse partnerluse, mida ei märgata üksnes turul, vaid mis pakub ka klientidele võimaluse oma ostude konsolideerimiseks ja kulude vähendamiseks.

„Absoluti omandamine muudab meie äritegevust Venemaal,” ütles ELKO Groupi president ja osanik Egons Mednis, „viimastel aastatel oleme oma tegevusi Euroopas oluliselt laiendanud. Kõigest mõne aasta jooksul oleme ostnud Apple Premium Service'i poed Tšehhi Vabariigis, teenusekeskused Slovakkias, tarnija Gandalf Distribution Rootsis ja alustasime äri edendamist Poolas. Siiski ei tähenda see, et me ei olnud aktiivsed Venemaal. Viimastel aastatel oleme allkirjastanud mitu väga kasulikku lepingut, mis on aidanud meil äri kasvatamist Venemaal, vaatamata üleüldisele langusele kõnealusel turul. Absolute Trading Company omandamine teeb läbimurde meie jaoks võimalikuks. Nüüd saame oma klientidele pakkuda kõike: serveritest ja sülearvutitest külmkappide ja kiirkeetjateni välja.”

Mõlemal ettevõttel on laialdane turukogemus. Nad on Venemaal tuntud ja teevad koostööd üle 3000 partneriga.

Teave ELKO kohta

ELKO on üks turu suurimaid turustajaid, esindades 210 IT-tootjat ja pakkudes laia toodete, lahenduste ning teenusevalikut üle 7700 partnerile 31 riigis nii Euroopas kui ka Kesk-Aasias.
Ettevõte asutati Riias 1993. aastal. ELKO Group teeb koostööd maailma juhtivate IT-tootjatega. Need hõlmavad sealhulgas järgmisi ettevõtteid: Microsoft, AMD, Intel, Apple, HP, Acer, Huawei, Samsung jt. 2017. aastal oli ettevõtte kogutulu üle 1,5 miljardi USA dollari.

Venemaa haru rajati 1995. aastal. Ettevõttele kuulub Venemaal kolm kontorit Moskvas, Peterburis ja Krasnojarskis ning laod Moskvas ja Peterburis. Ettevõtte hästi korraldatud logistilist võrgustikku toetavad neli sõlmpunkti Helsingis, Dubais, Rotterdamis ja Amsterdamis. Ettevõttes töötab hetkel üle 700 inimese.

Meie partnerite hulka kuuluvad Venemaa turu suurtegijad. Riiklike ja piirkondlike jaemüügikettide hulka kuuluvad M.Video, Eldorado, DNS, Svyaznoy, Yevroset, Mediamarket, Technopark, RBT, Key jt. Need hõlmavad ka suuremaid Vene arvuti- ja serveriintegraatoreid ning kokkupanijaid, nagu Akvariaus, Depo, Ramek jt, sealhulgas tuhanded edasimüüjad kogu riigis.

Teave Absolut kohta

Absolut asutati 1990. aastal ning ettevõte sai üheks esimeseks kodumasinate hulgimüüjaks Venemaal. Aja jooksul laienesid tarned üle kogu Venemaa ning ettevõte tõusis Forbesi koostatud Venemaa 200 suurima eraettevõtte tabelis 191. kohale. Ettevõtte tooteportfell hõlmab kodumasinaid kaubamärkidelt LG, Samsung, Sony, Bosch, Electrolux, Philips, Ariston ja 319 teist tootjat üle kogu maailma.

Absolut'l on ööpäevaringselt tegutsev 32 000 m2 suurune A-klassi ladu ja erineva suurusega veoautode park. Absolutil on üle 1000 püsikliendi, sealhulgas suuremad riiklikud jaemüügiketid.  1. uudised
  2. ELKO sõlmis lepingu kaubandusettevõtte Absolut omandamiseks