Luban ELKO Grupa ASil kasutada minu isikuandmeid kooskõlas privaatsuspoliitikaga.
Kinnita

ELKO Grupp lõpetas 2019. aasta suure käibe ja heade kasumlikkuse näitajatega

ELKO-headquaters
Tooteportfelli laiendamine ja uute turgude avastamine andsid praeguse seisuga parimad majandustulemused.
 • Käive: 1 883 miljonit USA dollarit (1 682 miljonit eurot), mis on 6,5% rohkem kui eelmisel aastal.
 • Brutokasumi marginaal: 5,3%, 0,6 protsendipunkti kõrgem kui eelmisel aastal.
 • Brutokasum: 99,7 miljonit USA dollarit (89 miljonit eurot), mis on 21% rohkem kui eelmisel aastal.
 • Puhaskasum: 19,8 miljonit USA dollarit (17,7 miljonit eurot), mis on 111,5% rohkem kui eelmisel aastal.
 • Komponendid – 487 miljonit USA dollarit (435 miljonit eurot), kasv 4%.
 • Personaalarvutid – 291 miljonit USA dollarit (260 miljonit eurot), kasv 19%.
 • Mobiiltelefonid – 533 miljonit USA dollarit (476 miljonit eurot), langus 14%.
 • Majapidamis- ja kontoriseadmed, lisaseadmed – 153 miljonit USA dollarit (136 miljonit eurot), kasv 28%.
 • Tarkvara – 51 miljonit dollarit (45 miljonit eurot), kasv 15%.
 • Lahendused ja lisandväärtusteenused – 102 miljonit USA dollarit (91 miljonit eurot), kasv 48%.
 • Telerid – 127 miljonit USA dollarit (113 miljonit eurot), kasv 27%.
 • Väikesed kodumasinad jms – 14 miljonit USA dollarit (12 miljonit eurot), kasv 654%.
 • Sisseehitatud seadmed – 127 miljonit USA dollarit (113 miljonit eurot), kasv 25%.
„Läheneme kahe miljardi suurusele verstapostile. Eelmisel aastal saavutasime oma parima käibe ja brutokasumi näitajad. Me ei ole peatunud. Nutikas kasvamine on ettevõtte tuum: oleme targemad kui eile ja targemad kui meie konkurendid. Täiustame end ja oma sisemisi protsesse, kasvatame oma tooteportfelli, avastame uusi turge ja teeme märkimisväärseid investeeringuid tehnoloogiasse. Nende tegevuste kombinatsioon, mitte ükski eraldiseisev komponent, on taganud meie silmapaistva jõudluse,“ ütles Svens Dinsdorfs, ELKO Grupi direktor.
Kuna müük on suurenenud, on kasvanud ka vajadus infrastruktuuri märkimisväärseks ümberkorraldamiseks. Aasta jooksul kolis ELKO neli ladu uutesse kaasaegsetesse ruumidesse Riias, Venemaal, Rumeenias ja Hollandis, parandades seeläbi pakutavaid teenuseid ja optimeerides kulusid.

Pärast kahe aasta pikkust edukat tegutsemist Põhjamaades ostis ELKO Grupp 2019. aasta augustis välja ülejäänud 15% äriühingu Gandalf Distribution AB aktsiatest, omades nüüd 100%.

ELKO grupi ettevõte WESTech, mis on üks suuremaid IT-toodete turustajaid Slovakkias, viis äriühingu ARAŠID omandamise lõpule 2019. aasta detsembris. Selle omandamisega saavad nad e-poe ProGamingShop.sk ning e-poe ja jaemüügivõrgu MP3.sk. ainuomanikeks.
Kohalike omavalitsuste soovituste kohaselt töötab enamik ELKO kontoritöötajatest praegu kodust ja ettevõte jätkab kõigi teenuste pakkumist katkestusteta. Kõigis ladudes on tagatud kontaktivaba kauba saatmine ja vastuvõtmine.
Vastupidiselt majanduskasvu üldisele aeglustumisele jätkas ELKO müük 2020. aasta esimeses kvartalis kasvu. Seda põhjustab asjaolu, et kui Hiinast pärit tarned vähenesid, tuues kaasa tarnete vähenemise turul tervikuna, siis optimaalselt üles ehitatud varudega ettevõtted suutsid oma tegevust katkestusteta jätkata. Teine tegur oli see, et hulk ettevõtteid ostis aktiivselt sülearvuteid ja muid seadmeid, et oma töötajaid kaugtööks ette valmistada. Tegevusandmete kohaselt kasvasid kontserni käive ja brutokasumi marginaal 2020. aasta esimeses kvartalis vastavalt 24% ja 36% võrreldes 2019. aasta sama perioodiga. Kontserni kvartalikäive on jõudnud eelarves määratud tasemele. Suure nõudluse tõttu on ELKO suutnud oma vanu varusid vähendada. Hiina ettevõtted on hakanud naasma tavapärase töö juurde, mis tähendab, et ajutised tarnehäired on kõrvaldatud.
„Meil on filiaale 11 riigis ning praegune olukord ja kehtestatud piirangud on neis kõigis erinevad. Selle aasta esimese kvartali tulemused olid väga julgustavad. Teise kvartali alguses on eelarveid enamikus riikides tervislikult rakendatud. Tunneme end samal ajal nii enesekindlalt kui ka ettevaatlikult; meie kogemused varasematest kriisidest on meile palju õpetanud. Oleme siiski kasutusele võtnud hulga ettevaatusabinõusid ja kontrollimeetmeid juhuks, kui meid siiski langus tabab. Meie peamine prioriteet on äritegevuse järjepidevus. Meie tegevuskava keskendub nüüd rohkem sellele, milline peaks ettevõte olema pärast kriisi. On selge, et kehtima hakkavad täiesti uued tingimused ja uued reeglid. Targem oleks need olemasolevatega kooskõlla viia, selle asemel et neile vastu seista. Jätkame aktiivselt oma tööd. Me ei peata investeeringuid tehnoloogia arengusse, eriti e-kaubanduse platvormide arendamisse,“ ütles Svens Dinsdorfs.
ELKO Grupa on üks piirkonna suurimaid IT-toodete ja lahenduste levitajaid, esindades 400 IT-tootjat ning pakkudes laia valikut tooteid ja teenuseid rohkem kui 10 000 jaemüüjale, kohalikule arvutitootjale, süsteemiintegraatorile ja erinevates valdkondades tegutsevale ettevõttele 31 Euroopa ja Kesk-Aasia riigis. Grupi käive oli 2019. aastal 1883 miljonit dollarit.
 1. Uudised
 2. ELKO Grupp lõpetas 2019. aasta suure käibe ja heade kasumlikkuse näitajatega