Luban ELKO Grupa ASil kasutada minu isikuandmeid kooskõlas privaatsuspoliitikaga.
Kinnita
eCom
meist uudised kontaktid Hakka partneriks

ELKO Groupi käive ületas 1,5 miljardit dollarit

zinai
Uutele turgudele laienemine, tootevaliku suurendamine ja edukad toimingud olemasolevatel turgudel on võimaldanud ettevõttel ELKO Group kasvada.
Peamised 2018. aasta konsolideeritud finantsandmed
• Tulu saavutas 1768 miljoni USA dollari piiri (1497 miljonit eurot), kasvades aastaga 11%
• Brutokasumi marginaal oli 4,7%, vähenedes aastaga 0,2 protsendipunkti võrra
• Brutokasum oli 83 miljonit USA dollarit (70 miljonit eurot), kasvades aastaga 6%
• Puhaskasum oli 9,4 miljonit USA dollarit (8 miljonit eurot), vähenedes aastaga 32%
Vaatamata keerukale geopoliitilisele olukorrale SRÜ piirkonnas ja suurenevale konkurentsile kõigil ELKO sihtturgudel, oleme saavutanud 11% suuruse tulu kasvu ja püüame 2019. aastal saavutada 2 miljardi euro suuruse käibe. Tegemist on küllaltki ambitsioonika eesmärgiga, kuid näeme, et meil on potentsiaali ja võimalusi see saavutada. 2018. aasta peamisteks sündmusteks olid meie geograafiline laienemine, tõhusate ja kulutõhusate turustuskanalite säilitamine, pidevad jõupingutused portfelli arendamiseks ning keskendumine lisandväärtusega toodetele, teenustele ja lahendustele. Eeldame, et kasvutempo ei aeglustu ka 2019. aastal,“ Svens Dinsdorfs, ettevõtte ELKO Group tegevjuht.
Olulised sündmused 2018. aastal
Omandamised
2018. aastal viis ELKO läbi mitu ostutehingut, millest kõige olulisem oli Absoluti kaubakoja omandamine Venemaal. See võimaldas ELKOl pakkuda kodumasinaid ja koduelektroonikat uutele turgudele. Slovakkias omandas ELKO Groupi filiaal WESTech jaemüüjate Arašid ja MP3.sk aktsiaid, laiendades sellega mängude, konsoolide, mobiiltelefonide ja telefonitarvikute tooteportfelli.


Piirkondlik kasv
Osana äriringkondade laiendamise algatusest alustas ELKO Gruop 2017. aastal tegevust Poola turul, värvates kohaliku müügimeeskonna IT- ja tarbeelektroonika kaupade turustamiseks. Aasta jooksul loodi usaldusväärne süstemaatiliste äriprotsessidega müügimeeskond. Kiire kasvutempo võimaldas ELKO Poola filiaalil olla piirkonna 15 suurima hulgimüüja hulgas.
Tänu omandamistele, portfelli kasvule ja turustuskanalite arendamisele on Baltimaad ja SRÜ piirkond kasvanud samuti märkimisväärselt. Aastal 2018 on suurenenud investeeringud piirkondlike suhete arendamisse, sihipärasesse töösse klientidega ning hulka olulistesse organisatsioonilistesse protsessidesse, mille eesmärk on muuta ja tugevdada turupositsioone.


Sisemisele arengule keskendumine
„Oluline on rõhutada meie keskendumist sisemiste protsesside parandamisele – eelmisel aastal uuendasime erinevaid süsteeme, investeerisime automatiseeritud ja tõhusasse e-kaubandusse, operatsioonisüsteemi JD Edwards ning muusse. ELKO paistab silma teadmiste ja kogemustega, mida oleme kogunud üle 26 aasta jooksul. Usume, et meie roll turustajana on kasutada neid teadmisi ja teha need klientidele kättesaadavaks. See tähendab pidevat tehnoloogilist arengut, õppimist ja kasvamist, kasutades meie töötajate teadmisi ning järgides ärisuundumusi. Oleme kindlad, et kõik see aitab täiustada meie igapäevast tegevust ja meie pakutavat klienditeenindust,” lisab Svens Dinsdorfs.


Tunnustus
Aastal 2018 märgati ja tunnustati ettevõtte kasvu erinevate auhindade ning nominatsioonidega. ELKO Group on jõudnud Kesk- ja Ida-Euroopa 500 suurima ettevõtte mainekasse nimekirja COFACE. ELKO on seal 124. kohal, mis on kõrgeim positsioon kuue Läti ettevõtte seas. Ajalehe Dienas Biznessi auhinnatseremoonial anti ELKOle omakorda Läti parima valdusettevõtte tiitel. ELKO Group sai ka erinevaid partnerauhindu.
Teave ettevõtte ELKO Group kohta
ELKO Group on üks piirkonna suuremaid IT- ja tarbijaelektroonikatoodete ning -lahenduste turustajaid, esindades 400 IT-tootjat. Kontsern pakub laia toodete ja teenuste valikut rohkem kui 10 000 jaemüüjale, kohalikule arvutitootjale, süsteemiintegraatorile ja ettevõttele erinevatest sektoritest 31 riigis Euroopas ja Kesk-Aasias. Kontserni 2018. käive oli 1768 miljonit USA dollarit (1497 miljonit eurot).
  1. uudised
  2. ELKO Groupi käive ületas 1,5 miljardit dollarit