ELKO Group saavutas 2021. aastal uued finantskõrgused, netokasum jõudis 44 miljoni dollarini

Turutingimuste keerukus ja tarneahel avasid ELKO Groupile rohkem võimalusi kasumimarginaali suurendamiseks.
  • Käive: 2191 miljonit USA dollarit (1852 miljonit eurot), 0,3% rohkem kui eelmisel aastal;
  • Brutomarginaal: 7,2%, 1,3% kõrgem kui eelmisel aastal;
  • Brutokasum: 158,7 miljonit USA dollarit (134,2 miljonit eurot), 22,2% rohkem kui eelmisel aastal;
  • Netokasum: 44,4 miljonit USA dollarit (37,5 miljonit eurot), mis on 28,7% rohkem kui eelmisel aastal.
2021. aastal, Covidi tõttu kiirendatud digiülemineku teisel täisaastal, täheldas ELKO Group stabiilset ja tugevat nõudlust IT- ja tarbeelektroonikatoodete peamiste tootesegmentide turult, samas kui tarnete olukord püsis keeruline komponentide puudujäägi, tootmisvõimsuse puudumise ja Kaug-Ida pingelise logistika tõttu. See keeruline keskkond lõi siiski palju võimalusi kasumlikkuse tõstmiseks, mille tulemusel kasvas ELKO Groupi brutokasum 2020. aastaga võrreldes 22,2%, samal ajal kui ettevaatlik kulubaasi juhtimine viis netokasumi 28,7% kasvu 44,4 miljoni USA dollarini (37,5 miljonit eurot).

„2021. aastal ei olnud miski lihtne. Rekordiliselt kõrged tulemused teeniti raske tööga ja edu peamine võti oli paindlikkus. Võimekus kindlustada toodete kättesaadavus, leida logistilisi lahendusi, hallata varude taset ja kogu aeg – hoolikas arvutamine. Kasum tuleb detailidest. Mida keerulisem on keskkond, seda rohkem teenuseid ja suuremat lisandväärtust saame edasimüüjana pakkuda,“ ütles ELKO Groupi tegevjuht Svens Dinsdorfs.
2021. aasta veebruaris emiteeris ELKO Grupp 20 miljoni euro väärtuses viieaastaseid tagamata võlakirju kupongimääraga 6 eurot aastas, mis tuleb tasuda poolaastas. Võlakirjad noteeriti Nasdaq First Northil 2021. aasta teises kvartalis.

Akciju Sabiedrība ELKO Grupa omandas tütarettevõtte ELKOTech Romania SRL kaudu 100% lisaväärtusega turustaja IT Smart Distribution SRL aktsiatest ja ELKO Groupi liige WESTech CZ s.r.o. omandas Etnetera Groupilt kontrolliva osaluse (85% aktsiatest) Apple’i B2B lahenduste pakkujast Logicworks s.r.o.
Sõda Ukrainas

Alates sõja algusest Ukrainas on ELKO Group lõpetanud kaupade tarned Venemaa turule ja 25. aprillil 2022. aastal lahkuti Venemaa turult, müües 100% osaluse kõikides Venemaa juriidilistes isikutes, kuna jätkuv kohalolek Venemaa turul on seotud nii finants- kui ka maineriskiga.

Samal ajal on ELKO äritegevus Ukrainas märtsi lõpust taastunud, müük on klientidele avatud ja uued tarned on kavandamisel.
„Meil on ees suunamuutus. Tähelepanu keskpunktis on Kesk- ja Ida-Euroopa ja Skandinaavia arendamine ning äritegevuse taastamine Ukrainas. ELKO iseloomuliku paindlikkusega oleme kindlad, et ükski võimalus ei jää kasutamata. Meil on juba nimekiri uutest tooterühmadest, millega töötada, uutest laienemist ootavatest turgudest ning uutest teenustest, mis ootavad rakendamist,“ ütles Svens Dinsdorfs.

  1. Uudised
  2. ELKO Group saavutas 2021. aastal uued finantskõrgused, netokasum jõudis 44 miljoni dollarini