Luban ELKO Grupa ASil kasutada minu isikuandmeid kooskõlas privaatsuspoliitikaga.
Kinnita

ELKO Group on emiteerinud võlakirju summas 20 miljonit eurot

ELKO-bond-issue
Läti suurim ettevõttekontsern - IT-toodete ja olmeelektroonika hulgimüüja AS ELKO Grupa on emiteerinud võlakirju kogusummas 20 miljonit eurot.
ELKO on kogenud ja tuntud võlakirjade emitent. Fikseeritud intressimääraga pikaajalise finantseerimise ligimeelitamine võimaldab ELKO-l oma finantseerimisstruktuuri veelgi mitmekesistada. See on ELKO ajaloo suurim teema. 12. veebruaril emiteeriti võlakirju kogusummas 20 miljonit eurot tähtajaga 5 aastat ja kupongimääraga 6%. Võlakirjad noteeritakse Nasdaq Riga First Northi alternatiivse väärtpaberituru nimekirjas.

Võlakirju ostis üle 80 investori Baltiriikidest, Saksamaalt ja Maltalt - sealhulgas pangad, pensioniskeemid, investeerimisfondid, kindlustusseltsid ja erainvestorid. Investorina osales tehingus ka Altum Capital Fund, mille jaoks see oli esimene investeering.

ELKO Groupi tegevjuht Svens Dinsdorfs: "Võlakirjaemissioon on meie ettevõtte jaoks võimalus jätkata kasvu ja konkurentsivõime tagamist ka pandeemia ajal. Nõudlus IT ja kodutehnika järele on kiiresti kasvanud, samal ajal on tarneahela häirete ja suurenevate logistikakuludega seotud suur ebakindlus. Kõrge ja kiire kasvu juhtimiseks keerukates turutingimustes on käibekapitali adekvaatsus ülioluline.”

ELKO võlakirjaemissiooni haldasid ühiselt finants- ja investeerimisettevõte Callidus Capital (finantskonsultant) ja Signet Bank (emissioonikorraldaja).

Signet Banki juhatuse esimees Roberts Idelsons: „Läti majanduse ühe lipulaeva - ELKO -naasmine Baltiriikide kapitaliturule on valdkonnas märkimisväärne sündmus. Nõudlus võlakirjade järele ületas pakkumist 2,5 korda ja kohalikud investorid ostsid 96% kogu emissioonist. Selle võlakirjaemissiooni tulemused on selge kinnitus, et kohalikul kapitaliturul on võlakirjaemissiooni kaudu rahastamise ligimeelitamine tõhus vahend, mille kaudu Läti ettevõtted saavad kaasata rahastust oma arenguks. Loodame väga, et see küsimus innustab teisi kohalikke ettevõtteid kaaluma võlakirjade emiteerimist alternatiivse rahastamisallikana."

Callidus Capitali partner Roberts Stuģis: "Emissioon korraldati suhteliselt lühikese aja jooksul ning nõudlus ELKO võlakirjade järele ületas oluliselt pakutavat. Rõõm on näha sellist turuosaliste, eriti erakapitalipankade ja erainvestorite aktiivsust. Majandusarengu ja majanduskasvu edendamiseks peab raha liikuma ja olema tähendusrikkalt investeeritud!"

ALTUMi juhatuse esimees Reinis Bērziņš: "Meil on hea meel osaleda ELKO võlakirjaemissioonis ühe suurema investorina, toetades valdkonna tipptegija kasvu ajal, mil viirusepandeemia on oluliselt muutnud eksportivate ettevõtete võimalusi. Just see ongi ALTUM Capital Fundi eesmärk - toetada mõtestatult Läti suurettevõtteid, kes kasutavad Covid-19 kriisi võimaluste ajana, tugevdades nii olemasolevaid positsioone kui sisenedes ka uutele turgudele, mitmekesistades samas ka rahastamisallikaid. Meie investeering, mis koosneb Läti avalike ja erapensionifondide ressurssidest, soodustab teiste erasektori investorite huvi võlakirjade ostmise vastu. Samal ajal toob see investeering tulu ka riigile ning edendab Balti kapitalituru arengut.”

ELKO kohta
ELKO grupp on üks piirkonna suurimaid IT- ja tarbeelektroonikatoodete ning lahenduste turustajaid, kes esindab 400 IT-tootjat. Ettevõte pakub laia valikut tooteid ja teenuseid rohkem kui 10 000 jaemüüjale, kohalikele arvutitootjatele, süsteemiintegraatoritele ja erinevates valdkondades tegutsevatele ettevõtetele 11 Euroopa riigis.
  1. Uudised
  2. ELKO Group on emiteerinud võlakirju summas 20 miljonit eurot