Tere!
Palun kasutage selle lehe sisu vaatamiseks teist brauserit. Soovitame kasutada Google Chrome'i, Mozilla Firefoxi, Microsoft Edge'i või Safarit.

Pärnu mnt. 141, Tallinn, 11314, Eesti


+372 6581 378
info@elko.ee

ELKO Group lahkub Venemaalt

IT-toodete ja kodumasinate edasimüüja ELKO Group on sõlminud lepingu kõigi Venemaa tütarettevõtete aktsiate müümiseks ning alustab operatiivsete ja tehniliste äriprotsesside eraldamist.
Akciju Sabiedrība „ELKO Grupa“ on saanud kõigilt asjaosalistelt loa müüa Venemaal kaks tütarettevõtet: ООО „ЭЛКО РУС“ ja OOO „Торговый дом АБСОЛЭТ“. Omanikuvahetus registreeriti ametlikult 25. aprillil 2022.

Alates sõja algusest Ukrainas on ELKO Group lõpetanud kaupade tarnimise Venemaa turule. Rahvusvaheliste sanktsioonide kehtestamise järel ja avaliku surve tulemusena on mitmed juhtivad IT-tootjad teatanud, et ka nemad lahkuvad Venemaa turult.

Koos ELKO Groupi Venemaal asuvate tütarettevõtete omanikevahetusega on alanud vastavate varade üleandmine ja äriprotsesside eraldamine nii operatsioonide kui ka süsteemide tasandil. Sellele protsessile on kehtestatud üleminekuperiood ja seda rakendatakse ühe aasta jooksul mitmes etapis.

Selle tehinguga vähenevad Venemaa turuga seotud riskid ning paraneb ka ELKO Groupi bilansi kapitaliseeritus. Kontserni omakapitali ja intressikatte suhtarvud eeldatavasti paranevad, laenatud vahendite osakaal väheneb, Venemaa rubla valuutakursirisk kaob ja tegevuskulud kokku vähenevad. See loob võimaluse äriarenduse jätkamiseks teistel turgudel.
  1. Uudised
  2. ELKO Group lahkub Venemaalt