Luban ELKO Grupa ASil kasutada minu isikuandmeid kooskõlas privaatsuspoliitikaga.
Kinnita
eCom
meist uudised kontaktid

25 aastat partnerlust – ELKO ja Seagate‘i lugu

Seagate-ELKO-25 years in partnership
Seagate on üks maailma juhtivaid andmesalvestusseadmete ja tarkvara tootjaid ning tähistab käesoleval aastal oma 40. tegevusaastat. See on ka üks esimesi ettevõtteid, kellega ELKO Group alustas koostööd aastal 1994, saades sellega esimeseks ettevõtteks, kes turustas Seagate'i kõvakettaid Baltikumis.
Ilgonis Inspēters, ELKO Groupi komponenttoodete üksuse juht on teinud koostööd Seagate'iga alates 1995. aastast: "Viimase 25 aasta jooksul on ELKO ja Seagate palju ühiselt arenenud. Alustades sellistest ajaloolistest faktidest, et mõlemad ettevõtted on kaks korda muutnud oma logo ja nende tegevjuhid on vahetunud viis korda muutunud, aga ka vastastikune kasv - tooteportfellide arendamine, hinnadünaamika ja turustuspiirkondade muutmine. Üheskoos oleme üle elanud majanduskriisid ja sellistes oludes aitab pikaajaline koostöö kergemini lahendusi leida."


Ajal kui Seagate on arendanud oma tooteportfelli ja otsinud üha uusi müügisegmente, on tema põhitegevuseks alati olnud andmesalvestusseadmed ja -vahendid, tõestatud on professionaalsust ja tõustud valdkonna juhiks. Siis, kui ELKO alustas koostööd Seagate‘iga, oli turul enam kui 100 erinevat kõvaketaste tootjat, kuid ELKO valis Seagate‘i. Tänasel päeval on Seagate on turul üks kolmest allesjäänud tegijast. Lisaks on Seagate hetkel üks suurimaid tootjaid ELKO komponentide portfellis, hõivates sellest umbes 15%.
Praegu on seda raske ette kujutada, kuid 25 aastat tagasi oli suurim turul saada oleva 9GB kõvaketta mõõt 5,25 tolli (~ 13 cm). Võrdluseks – täna võite kergesti taskusse ära kaotada 4TB ketta, kuid tippmahutavus on juba 16TB!
Egons Mednis ELKO Groupi president
ELKO Groupi president Egons Mednis räägib partnerluse esimestest sammudest: "Koostöövõimalus tekkis siis, kui suured Lääne firmad hakkasid tundma huvi Baltikumi regiooni vastu. Aktiivse ettevõttena paistis ELKO tollal silma, sest hakkasime laienema väljapoole Läti piire. Me lähenesime Seagate‘ile üsna vapralt ja selle tulemusena sai Seagate üheks meie peamistest partneritest. Seagate'i turustuskanalid kasvasid koos ELKO geograafilise laienemisega. Praegu on seda raske ette kujutada, kuid 25 aastat tagasi oli suurim turul saada oleva 9GB kõvaketta mõõt 5,25 tolli (~ 13 cm). Võrdluseks – täna võite kergesti taskusse ära kaotada 4TB ketta, kuid tippmahutavus on juba 16TB! Me võime uhkelt öelda, et Seagate on olnud üks ELKO põhilisi partnereid alates ettevõtte loomisest ja nende poolne usaldus teeb meile au."
Alexander Malinin, Seagate‘i Venemaa ja postsovetlike riikide vanemmüügijuht: "ELKO Group on Seagate'i jaoks strateegiline ja pikaajaline partner. Me hindame kõiki jõupingutusi, mis on tehtud salvestusäri arendamiseks ELKOle kuuluvatel turgudel, tihedat koostööd erinevatel tasanditel ja ELKO meeskonna põhjapanevat kaasatust. Viimase 25 aasta jooksul on suur osa edust põhinenud väga sarnastel nägemustel turu dünaamikast ja kasvavatest suundumustest. Oleme uhked, et meie koostöös on kirge uute võimaluste ja sünergia avastamise vastu. Oleme kogenud mitmeid olulisi verstaposte ja teeme seda lähiaastatel veelgi enam. Soovime ELKO meeskonnale parimat!"


Nii Inspēters kui ka Irina Pavlova, ELKO Groupi vanemtootejuht, kes on töötanud Seagate‘is alates 2014. aastat märgivad: "Seagate'i võib nimetada protsessiettevõtteks - selle äriprotsessid hästi korraldatud ja kõigi jaoks kergesti selgeks tehtavad. Tegemist on stabiilse ja etteaimatava partneriga, kellega koos töötada ja kellele tugineda, mis on turustusvaldkonnas väga oluline. Meie ettevõtete vahel väga hea sünergia ja oleme uhked, et saame tähistada sellist usalduse ja pikaajalise partnerluse tähtpäeva."
Ilgonis_Irina_ELKO_Seagate25

Seagate‘i kohta

Seagate loob andmesfääri, aidates maksimeerida inimkonna potentsiaali, arendades maailmatasemel täppiskonstrueeritud andmehalduslahendusi, keskendudes jätkusuutlikule partnerlusele. Lisateave kodulehel www.seagate.com.

ELKO Groupi kohta

ELKO grupp on üks piirkonna suurimaid IT- ja tarbeelektroonikatoodete ning lahenduste turustajaid, kes esindab 400 IT-tootjat. Ettevõte pakub laia valikut tooteid ja teenuseid rohkem kui 10 000 jaemüüjale, kohalikele arvutitootjatele, süsteemiintegraatoritele ja erinevates valdkondades tegutsevatele ettevõtetele 30 Euroopa ja Kesk-Aasia riigis. Grupi käive oli 2018. aastal 1 768 miljonit dollarit (1 497 miljonit eurot).
  1. uudised
  2. 25 aastat partnerlust – ELKO ja Seagate‘i lugu